.

.

wtorek, 23 czerwca 2026

Szybkie i pulchne ciasto z rabarbarem i kruszonką (przepis ze starego zeszytu, z wodą gazowaną) +FILM

 cześć Kochani, dziś zapraszam Was na super ciasto ze starego zeszytu z przepisami. Można je zrobić z dowolnymi owocami, ze wszystkimi smakuje rewelacyjne. jest bardzo pulchne, wilgotne. Do jego zrobienia potrzeba tylko kilku składników, jeden z nich to woda gazowana, która je spulchnia. Ciasto jest pyszne, szybie, tanie. Ładnie wygląda. Słodkie ciasto, chrupiąca kruszonka i rabarbar-zespół idealny. Polecam serdecznie 






zapraszam też na film z przygotowaniem ciasta krok po kroku  



* proporcje są na dużą blaszkę około 25x35cm

***szklanka u mnie to zawsze 250ml***


-6 jajek L

-szklanka cukru 

-250ml oleju

-250ml gazowanej wody

-3 płaskie  łyżeczki proszku do pieczenia

-cukier waniliowy

-pół łyżki ciemnego kakao *opcjonalnie 

-3 szklanki mąki pszennej tortowej


DODATKOWO


-ok 300g rabarbaru

-2 łyzki cukru pudru

-łyżka bułki tartej 



KRUSZONKA 

-50g masła

-ok 5 łyżek cukru

-mąka-ile zabierze

-cukier waniliowy 16g



6 jajek ubijamy na jasną -puszystą masę 



dodajemy 3 szklanki mąki pszennej tortowej (szklanka 250ml)

dodajemy 3 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia 

250ml oleju 

250ml wody gazowanej

wszystko dokładnie miksujemy



odlewamy trochę ciasta i dodajemy kakao-mieszamy



wylewamy na dno blaszki (25x35cm) 

na kakaowe ciasto wylewamy jasne 



rabarbar kroimy, dodajemy cukier puder i bulkę tartą mieszamy


składniki na kruszonkę mieszamy, mąkę dodajemy stopniowo aż będzie sypka konsystencja 

na ciasto wykładamy rabarbar i posypujemy go kruszonką 




ciasto wstawiamy do nagrzanego do 180 stopni piekarnika grzanie góra-dół bez termoobiegu i pieczemy około 40 minut 

i gotowe :) ciasto jest wspaniałe, bardzo pulchne, z chrupiąc kruszonką. Można je zrobić z dowolnymi owocami, z każdymi smakuje super. Łatwe, tanie, szybkie i przepyszne polecam Wam bardzo serdecznie 











Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz i gorąco zapraszam do korzystania z przepisów na blogu :) Pozdrawiam cieplutko