cześć Kochani, dziś zapraszam Was na super ciasto ze starego zeszytu z przepisami. Można je zrobić z dowolnymi owocami, ze wszystkimi smakuje rewelacyjne. jest bardzo pulchne, wilgotne. Do jego zrobienia potrzeba tylko kilku składników, jeden z nich to woda gazowana, która je spulchnia. Ciasto jest pyszne, szybie, tanie. Ładnie wygląda. Słodkie ciasto, chrupiąca kruszonka i rabarbar-zespół idealny. Polecam serdecznie
zapraszam też na film z przygotowaniem ciasta krok po kroku
* proporcje są na dużą blaszkę około 25x35cm
***szklanka u mnie to zawsze 250ml***
-6 jajek L
-szklanka cukru
-250ml oleju
-250ml gazowanej wody
-3 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia
-cukier waniliowy
-pół łyżki ciemnego kakao *opcjonalnie
-3 szklanki mąki pszennej tortowej
DODATKOWO
-ok 300g rabarbaru
-2 łyzki cukru pudru
-łyżka bułki tartej
KRUSZONKA
-50g masła
-ok 5 łyżek cukru
-mąka-ile zabierze
-cukier waniliowy 16g
6 jajek ubijamy na jasną -puszystą masę
dodajemy 3 szklanki mąki pszennej tortowej (szklanka 250ml)
dodajemy 3 płaskie łyżeczki proszku do pieczenia
250ml oleju
250ml wody gazowanej
wszystko dokładnie miksujemy
odlewamy trochę ciasta i dodajemy kakao-mieszamy
wylewamy na dno blaszki (25x35cm)
na kakaowe ciasto wylewamy jasne
rabarbar kroimy, dodajemy cukier puder i bulkę tartą mieszamy
składniki na kruszonkę mieszamy, mąkę dodajemy stopniowo aż będzie sypka konsystencja
na ciasto wykładamy rabarbar i posypujemy go kruszonką
ciasto wstawiamy do nagrzanego do 180 stopni piekarnika grzanie góra-dół bez termoobiegu i pieczemy około 40 minut
i gotowe :) ciasto jest wspaniałe, bardzo pulchne, z chrupiąc kruszonką. Można je zrobić z dowolnymi owocami, z każdymi smakuje super. Łatwe, tanie, szybkie i przepyszne polecam Wam bardzo serdecznie



Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Dziękuję za każdy komentarz i gorąco zapraszam do korzystania z przepisów na blogu :) Pozdrawiam cieplutko