Witam Kochani tego listopadowego wieczora Dziś przychodzę do Was z bardzo prostym i pysznym ciastem. Robi się je bardzo szybko. Jest to bananowiec bez pieczenia. Ciasto składa się z kilku warstw - kakaowe herbatniki-masa-banany-herbatniki-masa -banany oraz galaretka.
Całość bardzo ładnie wygląda i świetnie smakuje. Banany nadają ciastu fajny zapach i posmak :-) Polecam gorąco zrobienie tego ciasta-warto :-) No to zaczynamy: SKŁADNIKI *PRZEPIS NA DUŻĄ BLASZKĘ -2 paczki kakaowych herbatników -2 galaretki pomarańczowe -5 dużych bananów -250g masła lub margaryny -1 litr mleka -3 budynie śmietankowe po 40g -3/4 szklanki cukru -sok z cytryny (do posmarowania bananów by nie ściemniały) Blaszkę wykładamy papirem do pieczenia lub folią. Z litra mleka odlewamy 3/4 szklanki, resztę gotujemy. Do 3/4 szklanki mleka wsypujemy 3 budynie oraz cukier, dokładnie miksujemy. Wlewamy na gotujące się mleko. Ugotowany budyń studzimy
Masło lub margarynę w temperaturze pokojowej miksujemy na gładką masę. Dodajemy po łyżce zimnego budyniu, i mikusjemy. Krem mamy gotowy :-)
Dno blaszki wykładamy herbatnikami.
Masę dzielimy na 2 części. Pierwszą część wykładmay na herbatniki i delikatnie rozsmarowujemy.
na masę dajemy pokrojone w plasterki banany.
Na banany wykładamy drugą warstwę herbatników, i znów dajemy na nie drugą część masy oraz banany.
Tym razem banany smarujemy sokiem z cytryny.
Ciasto wsadzamy do lodówki na około 1 godzinkę 2 Galaretki pomarańczowe rozpuszczamy w 750ml wrzątku. Studzimy. Gdy galaretka zacznie tężeć wylewamy ją na ciasto. Ciasto zostawiamy na noc w lodówce.
I gotowe :-) Jest wspaniałe Dobrze się kroi, i pięknie wygląda. Znacznie lepiej niż na zdjęciach :-) Smacznego
P.S Mój solny bałwanek i reniferek :P Uwielbiam czasem zrobić coś fajnego, a święta tuż tuż :-)
Witam Kochani tego mroźnego dnia Dziś przychodzę do Was z bardzo prostym i szybkim przepisem na trunek :-) Dawno nie umieszczałam żadnego przepisu na likier, więc trzeba to nadrobić :-) Likier, który dziś Wam przedstawiam jest bardzo smaczny i łatwy w przygotowaniu. Jego bazą są cukierki mleczne -np werthers oryginal. Dają mu fajny posmak i zapach :-)
SKŁADNIKI: Z przepisu wyszło mi około 750ml likieru -400 g mlecznych karmelków np werthers oryginal -500 ml mleka skondensowanego NIESŁODZONEGO -1 szklanka wody -0,5 szklanki spirytusu -1/3 szklanki wódki
Do garnka wlewamy wodę i wsypujemy karmelki (możemy je rozkruszyć walkiem, wtedy łatwiej się rozpuszczą)
Na małym ogniu mieszamy naszą miksturę do rozpuszczenia się cukierków-zajmuje to sporo czasu. Po uzyskaniu syropu ściągamy go z ognia.
W drugim garnku podgrzewamy mleko skondensowane niesłodzone. Ciepłe mleko wlewamy do ciepłego syropu. Mieszamy. Całość studzimy. Po wystudzeniu dodajemy wódkę i spirytus. Oczywiście możecie dodać więcej, jeśli lubicie mocne likiery. Mój likier był dla mnie w sam raz, wyszedł lekko gęstawy i nutka alkoholu była dobrze wyczuwalna. Likier przechowujemy w lodówce, myślę że około 14 dni może spokojnie leżeć :-) Przed nalewaniem należy mocno wstrząsnąć butelką :-)
Witam Kochani tego listopadowego, wietrznego wieczora Dziś przychodzę do Was z bardzo smacznym ciastem , które jest jak najbardziej na czasie. Jesień w pełni, sezon na jabłka w pełni, wiec pieczemy szarlotkę :-)
SKŁADNIKI *Przepis na dużą blaszkę CIASTO KRUCHE -3 szklanki mąki pszennej tortowej -4 żółtka (białka odkładamy do piany) -2 łyżki śmietany 18 lub 12 % -200g margaryny -2 łyżeczki proszku do pieczenia -0,5 szklanki cukru -1 cukier waniliowy -szczypta soli JABŁKA -około 1 kg startych jabłek (należy odcisnąć z nich sok) -1 łyżka bułki tartej -1 cukier waniliowy -pół łyżeczki cynamonu -2 łyżki cukru -1 łyżka soku z cytryny -0,5 opakowania galaretki brzoskwiniowej WAŻNE jeśli macie kwaskowe jabłka dodajcie więcej cukru, moje były bardzo słodkie :-) PIANKA -4 białka -4 łyżki cukru -1 budyń waniliowy lub śmietankowy DODATKOWO -4-5 łyżek powideł śliwkowych -cukier puder do posypania Blaszkę smarujemy tłuszczem i posypujemy bułką tartą. Wszystkie składniki na ciasto dajemy do miski i zarabiamy ciasto, nie wyrabiamy długo, tylko do połączenia składników.
Dzielimy na dwie części 2/3 1/3
Mniejszą część dajemy do zamrażarki. Większą wałkujemy i wykładamy nią blaszkę. Ciasto smarujemy powidłami.
Starte na grubych oczkach jabłka dajemy do garnka dodajemy wszystkie składniki oprócz galaretki i prażymy około 10 minut. Na koniec dodajemy galaretkę i dokładnie mieszamy do jej rozpuszczenia.
Jabłka wykładamy na ciasto, wyrównujemy, posypujemy lekko bułką tartą.
Białka ubijamy na sztywno, dodajemy cukier i budyń, miksujemy na gładką masę. Piankę wykładamy na jabłka, na koniec trzemy resztę ciasta.
Szarlotkę pieczemy około 40 minut na złoty kolor w temperaturze 170 stopni.
Po wystudzeniu posypujemy cukrem pudrem i gotowe :-)
Pyszne, łatwe, szybkie ciasto do kawki :-) Gorąco polecam
Witam Kochani tego deszczowego jesiennego wieczora W sklepach zaczyna być coraz bardziej świątecznie, jakby nie patrzeć jeszcze miesiąc i święta. Uwielbiam ten czas w roku, mam nadzieję, że listopad minie szybko i święta nadejdą raz dwa :-) Ale na razie żyjmy dniem dzisiejszym...
na wszystkich świętych zrobiłam oprócz ciasta wspaniałe muffinki z bitą śmietaną zarówno w środku jak i na zewnątrz. Przepis na te babeczki znalazłam na stronie allrecipes :-) Wyszły wspaniałe, wilgotne i rozpływające się w ustach :-) Polecam gorąco Z podanych składników wyszło mi około 30 muffinek :-) SKŁADNIKI -2 jajka -1 szkl mleka -1 szklwody -1 szkl oleju rzepakowego -cukier waniliowy -3 szklanki mąki pszennej -1 szkl cukru -2 łyżki kakao -2 łyżeczki proszku do pieczenia -1 płaska łyżeczka sody -1 szczypta soli -600 ml śmietany -3 łyżki cukru pudru -2 śmietan-fixy W jednej misce dokładnie mieszamy jajka,mleko, wodę,olej
W drugiej cukier waniliowy,mąkę,cukier,kakao,proszek do pieczenia,sodę,szczyptę soli
Następnie do suchych składników dodajemy mokre i bardzo dokładnie mieszamy trzepaczką, nie mikserem.
Mamy uzyskać piękne, gładkie,lejące ciasto :-)
Formę do muffinek wykładamy papilotkami i wlewamy masę do połowy wysokości-babeczki ładnie rosną :-)
\
Muffinki pieczemy około 15 minut w temperaturze 180 stopni do suchego patyczka.
Studzimy na kratce.
Śmietanę ubijamy z cukrem pudrem i fixami.
Następnie dajemy śmietanę do szprycy, wbijamy szprycę do babeczki w ciskamy trochę śmietany. Następnie wyciągamy i robimy rozetę na babeczce.
Babeczki możemy posypać czekoladą lub posypką.
I gotowe :-) Pyszne, rozpływające się w ustach :-)